Altı Nokta Körler Derneği
Altı Nokta Körler Derneği

Yayın hayatına Ocak 1986 da başlayan dergi, bugüne kadar dinleyicilerine 200'ün üzerinde sayı ulaştırdı.


Altınoktanın Sesi Dergisi 15 aralık 1986 dan bu yana aralıksız olarak devam etmektedir.Dergimiz 22 yılda 236 sayı çıkartmıştır.

Altınoktanın Sesi Dergisi 21 yıl boyunca üyelerine kaset olarak gönderilmekteydi. Fakat gelişen teknolojiye ayak uydurmak amacıyla 2007 yılının ortalarından itibaren cd olarak abonelerine gönderilmektedir. Değerli yazı kurulu üyelerimiz tarafından yazılan ve hazırlanan yazılar yazı kurulunda değerlendirildikten sonra stüdyoya gönderilir ve abonelerimiz için gönüllü okuyucularımız tarafından sesli okunur. Daha sonra montajı yapılan dergimiz posta yoluyla abonelerimize gönderilir.

Altınoktanın Sesi, Altınokta Körler Derneğinin tüm etkinliklerini canlı bir biçimde yansıtmanın yanı sıra, tüm körlerin ve tüm engellilerin sesi olmaya çalışmaktadır. Ayrıca günlük gazete okuma olanağından yoksun olan görme engelli yurttaşlara ayın panoraması ve çeşitli olayların perde arkasını da sunmak için gayret göstermektedir.
Dergimizin içeriği; her ay başyazıyla başlayarak ayın haberleriyle devam eder. Yazı kurulumuzdaki yazarlarımızın yazıları, değerli abonelerimizden gelen yazıların yanı sıra kütüphanemizden her ay yeni kitapların tanıtıldığı ayın kitapları köşesi, ayın tarihi olayları köşesi, uygarlıkların öyküsü köşesi, sabah köşesi, adım adım Türkiye köşesi, mektup köşesi, kültür sanat köşesi gibi yazılarla dergimiz hazırlanır ve abonelerimize gönderilir.

Abonelik Koşulları 
Yıllık üyelik bedeli öğrenciler için 6 YTL olup diğer aboneler için 12 YTL dir. Yeni üyelik yapmak isteyen ve yıllık abonelik bedelini yatırmak isteyen abonelerimiz için PTT KIZILAY Şubesi 1002468 nolu hesaba veya dernek muhasebesine bu bedeli yatırmaları karşılığında abonelikleri aktif hale gelir.

DERGİMİZ
SAHİBİ SUHA SAĞLAM
SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ YÜCEL YILKIRAN
GENEL YAYIN YÖNETMENİ ALİ YILKIRAN
YAZI KURULU TURHAN İÇLİ, YÜCEL YILKIRAN, HASAN TATAR, NURŞEN FANİ, ALİ YILKIRAN, SELMA ÇALIK
TEKNİK YAPIM SES KAYIT MÜBERRA ELLİALTIOĞLU 
MONTAJ SEMRA ALPTEKİN 
SESLENDİRENLER MÜBERRA ELLİALTIOĞLU - LEVENT FİLYOS

Bu dergi Altınokta Körler Derneği Genel Merkezi tarafından yayınlanmaktadır.

Altınoktanın Sesi Dergisinde Yayınlanan makalelerin Sorumluluğu makale sahiplerine aittir.

altinoktadergi1950@hotmail.com
dergi@altinokta.org.tr

İÇİN TIKLAYINIZ...

Haberler


Çalışma Yaşamında Engelli Kadınlar ve Mobbing Çalıştayı

Çalışma Yaşamında Engelli Kadınlar ve Mobbing Çalıştayı

1950 yılında kurulmuş olan ve 33 ilde şubesi bulunan, Altı Nokta Körler Derneği bugüne kadar başta eğitim ve istihdam olmak üzere görme engellilere yönelik birçok sosyal ve kültürel projeyi hayata geçirmiş bir sivil toplum örgütüdür.

Detay

LC Waikiki’den Dünyada Bir İlk

LC Waikiki’den Dünyada Bir İlk

LC Waikiki, Görme Engelli Bireyler İçin LCW Sense Uygulamasını Hayata Geçirdi

Detay

Geleneksel İftar Yemeği

Geleneksel İftar Yemeği

Altınokta Körler Derneği Genel Merkez İktisadi İşletmesi tarafından görme engelli üyelerimize ve ailelerine yönelik verilen geleneksel iftar yemeği.

Detay

KONFERANS SALONUMUZ ANKARALILARIN HİZMETİNDE

KONFERANS SALONUMUZ ANKARALILARIN HİZMETİNDE

Panel, seminer ve konferanslarınız için modern dekorasyonu, net ve etkili ses düzeni ile 200 kişilik konferans salonumuz uygun fiyatlarla hizmetinizdedir

Detay

GÖRME ENGELLİLER SESLİ BİLGİSAYAR KURSU

GÖRME ENGELLİLER SESLİ BİLGİSAYAR KURSU

Sesli Bilgisayar Laboratuarımızda Sesli Bilgisayar Kursu

Detay

Stüdyo

Stüdyo

Gönüllü okuyucularımız tarafından bugüne dek 1500 den fazla kitap okunmuş, bunlar kaset ve CD lere kaydedilip çoğaltılarak sesli kitap kütüphanesi oluşturulmuştur.

Detay