Altı Nokta Körler Derneği Logo
Altı Nokta Körler Derneği Genel Merkezi

Körlere Hizmet Vakfı


Altınokta Körlere Hizmet Vakfı, 1996 yılında Altınokta Körler Derneği tarafından kurulmuştur. 
Eğitim ve Kültür Merkezi'ni işletmenin yanı sıra görme engellilerle ilgili kuruluşlara proje bazında finansman kaynağı yaratılması ve görme engellilerin ihtiyaç duyduğu araç ve gereçlerin üretilmesi için faaliyet göstermektedir. 

Görme engellilerin ihtiyaçları doğrultusunda, beyaz baston, Braille ve konuşan saat, konuşan bilgisayar, telebüyüteç gibi araç-gereçleri ya yurt dışından temin etmekte ya da bizzat kendisi üretip pazarlamaktadır. 

Vakıf, gelirlerinin büyük bir kısmını bağışlar, eşya piyangosu, konser gibi organizasyonlardan elde etmektedir. Son yıllarda kendisi de görme engelli olan ressam Eşref Armağan'ın resimlerinin reprodüksiyonlarını, Aşık Veysel'in resimlerini, telif hakları Vakfa devredilmiş Yenal Karavelioğlu (Zamansız Terk ve Kızgınım Aşka), İzzet Baştar (Uykum Kaçtı İyice), Sami Bağcı (Şahika) gibi şairlerin kitaplarını, Görme Engelliler Hakkında Görenler İçin Rehber gibi broşürleri bastırıp satarak yürüttüğü iktisadi çalışmalar ile de gelir elde edici faaliyetlerde bulunmaktadır.
Vakfın web adresi:www.altinoktavakif.org.tr

Haberler


Geçmiş Olsun Türkiye

Detay

Çelenk fotoğtrafı, üzerinde altınokta körler derneği yazıyor

33. Olağan Genel kurul Sonucu

Detay

Mutlu yıllar yazan yeni yıl kutlama fotoğrafı

Mutlu Yıllar

Yeni yılınızı içtenlikle kutlar; sağlıklı, mutlu, başarılı ve sevgi dolu bir yıl yaşamanızı dileriz.

Detay

etkiniz ab propgramı afişi

Engelli Kadınların Hak İhlalleri Raporu

Detay

Çalışma Yaşamında Engelli Kadınlar ve Mobbing Çalıştayı

1950 yılında kurulmuş olan ve 33 ilde şubesi bulunan, Altı Nokta Körler Derneği bugüne kadar başta eğitim ve istihdam olmak üzere görme engellilere yönelik birçok sosyal ve kültürel projeyi hayata geçirmiş bir sivil toplum örgütüdür.

Detay

LC Waikiki’den Dünyada Bir İlk

LC Waikiki, Görme Engelli Bireyler İçin LCW Sense Uygulamasını Hayata Geçirdi

Detay