Altı Nokta Körler Derneği Logo
Altı Nokta Körler Derneği Genel Merkezi

Faaliyetlerimiz


FETHİYE ŞUBESİNDE PANEL

Altınokta Körler Derneği Fethiye Şubesi evsahipliğinde Altınokta Körler Derneği Fethiye şubesi ile Engelliler Konfederasyonu işbirliğinde 27 şubat 2009 tarihinde Saat 13.30’da Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde engellilerin yasal hakları ve yerel yönetimlerden beklentileri başlıklı bir panel gerçekleştirildi. Çok sayıda şube üyesi ve Muğla Üniversitesi Fethiye Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin izlediği panelin açış konuşmasını yapan şube başkanı Mehmet Üstün katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra örgütlenmenin önemini vurguladı. Panele Ankara’dan konuşmacı olarak katılan Altınokta Körler Derneği Genel Başkanı Av. Suha Sağlam , engellilerin yasal hakları, engelliler konfederasyonu başkanı Av. Turhan İçli , sorunlar ve çözüm yolları ve Türkiye Körler Federasyonu Başkan Yrd. Av. Hasan Tatar ise engellilerin yerel yönetimlerden beklentilerini anlattılar. 

 

OSMANİYE ŞUBESİNDE ÖRGÜT İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

Altı Nokta Körler Derneği Genel Merkezi üyelerinin bilinçlendirilmesi  ve özürlü hakları mücadelesine aktif katılımı  amacıyla şubelerde birebir  örgüt içi eğitim semineri yapmaya yeniden başladı.

7 Mart 2009 tarihinde Osmaniye Şubesi üyelerine yönelik olarak şube bürosunda düzenlenen örgüt içi eğitim semineri açılışında  ilk olarak  merkez bankasının görmeyenlere yönelik yaptırmış olduğu para ölçerler üyelere tanıtılarak dağıtımı gerçekleştirildi. Daha sonra 21 üyenin izlediği seminer gün boyu devam etti. Söz konusu seminerde Altınokta Körler Derneği Genel Başkanı Av. Suha Sağlam, Altınoktanın Tarihi, Özürlülerin Yasal Hakları ve Son Çıkan Yeni Özürlüler Yasası, derneğimiz üyesi Av. Hasan Tatar Dernek ve Dernekçilik Hakkında Bilgiler, Altınokta İlke ve Perspektifleri ve Yönetme Sanatı, Altınokta Körler Derneği Genel Başkan Yrd. Yaşar Seven Özürlülerle İlgili Kurum ve Kuruluşlarla İlişkiler , Dernek Muhasebecisi Hüseyin Çeltek ise dernek muhasebesi ve yazışmalar başlıklı konuları anlatmışlardır.

Haberler


Geçmiş Olsun Türkiye

Detay

Çelenk fotoğtrafı, üzerinde altınokta körler derneği yazıyor

33. Olağan Genel kurul Sonucu

Detay

Mutlu yıllar yazan yeni yıl kutlama fotoğrafı

Mutlu Yıllar

Yeni yılınızı içtenlikle kutlar; sağlıklı, mutlu, başarılı ve sevgi dolu bir yıl yaşamanızı dileriz.

Detay

etkiniz ab propgramı afişi

Engelli Kadınların Hak İhlalleri Raporu

Detay

Çalışma Yaşamında Engelli Kadınlar ve Mobbing Çalıştayı

1950 yılında kurulmuş olan ve 33 ilde şubesi bulunan, Altı Nokta Körler Derneği bugüne kadar başta eğitim ve istihdam olmak üzere görme engellilere yönelik birçok sosyal ve kültürel projeyi hayata geçirmiş bir sivil toplum örgütüdür.

Detay

LC Waikiki’den Dünyada Bir İlk

LC Waikiki, Görme Engelli Bireyler İçin LCW Sense Uygulamasını Hayata Geçirdi

Detay