Altı Nokta Körler Derneği
Altı Nokta Körler Derneği

Sesli Dergi


Sesli DergiAltınoktanın Sesi Dergisi 15 aralık 1986 dan bu yana aralıksız olarak devam etmektedir.Dergimiz 22 yılda 236 sayı çıkartmıştır.

Altınoktanın Sesi Dergisi 21 yıl boyunca üyelerine kaset olarak gönderilmekteydi. Fakat gelişen teknolojiye ayak uydurmak amacıyla 2007 yılının ortalarından itibaren cd olarak abonelerine gönderilmektedir. Değerli yazı kurulu üyelerimiz tarafından yazılan ve hazırlanan yazılar yazı kurulunda değerlendirildikten sonra stüdyoya gönderilir ve abonelerimiz için gönüllü okuyucularımız tarafından sesli okunur. Daha sonra montajı yapılan dergimiz posta yoluyla abonelerimize gönderilir.

Altınoktanın Sesi, Altınokta Körler Derneğinin tüm etkinliklerini canlı bir biçimde yansıtmanın yanı sıra, tüm körlerin ve tüm engellilerin sesi olmaya çalışmaktadır. Ayrıca günlük gazete okuma olanağından yoksun olan görme engelli yurttaşlara ayın panoraması ve çeşitli olayların perde arkasını da sunmak için gayret göstermektedir.
Dergimizin içeriği; her ay başyazıyla başlayarak ayın haberleriyle devam eder. Yazı kurulumuzdaki yazarlarımızın yazıları, değerli abonelerimizden gelen yazıların yanı sıra kütüphanemizden her ay yeni kitapların tanıtıldığı ayın kitapları köşesi, ayın tarihi olayları köşesi, uygarlıkların öyküsü köşesi, sabah köşesi, adım adım Türkiye köşesi, mektup köşesi, kültür sanat köşesi gibi yazılarla dergimiz hazırlanır ve abonelerimize gönderilir.

Abonelik Koşulları
Yıllık üyelik bedeli öğrenciler için 6 YTL olup diğer aboneler için 12 YTL dir. Yeni üyelik yapmak isteyen ve yıllık abonelik bedelini yatırmak isteyen abonelerimiz için PTT KIZILAY Şubesi 1002468 nolu hesaba veya dernek muhasebesine bu bedeli yatırmaları karşılığında abonelikleri aktif hale gelir.

DERGİMİZ
SAHİBİ SUHA SAĞLAM
SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ YÜCEL YILKIRAN
GENEL YAYIN YÖNETMENİ ALİ YILKIRAN
YAZI KURULU TURHAN İÇLİ, YÜCEL YILKIRAN, HASAN TATAR, NURŞEN FANİ, ALİ YILKIRAN, SELMA ÇALIK
TEKNİK YAPIM SES KAYIT MÜBERRA ELLİALTIOĞLU
MONTAJ SEMRA ALPTEKİN
SESLENDİRENLER MÜBERRA ELLİALTIOĞLU - LEVENT FİLYOS

Bu dergi Altınokta Körler Derneği Genel Merkezi tarafından yayınlanmaktadır.

Altınoktanın Sesi Dergisinde Yayınlanan makalelerin Sorumluluğu makale sahiplerine aittir.


KİBELE ALTINOKTA DERGİ

Kibele Altınokta 2009 yılından beri, sesli olarak çıkarılan bir dergidir. Önce 3 ayda bir bülten olarak çıkarılmıştır. Amacı özellikle görme engelli ve engelli kadınların yaşadığı sorunlar ve çözümlerle ilgili, hem görme engelli kadınları, hem de toplumu bilinçlendirmektir. Dergi CD olarak, İnternet ortamı olmayan görme engellilere ücretsiz gönderilmektedir. Kültür Bakanlığı Kütüphanelerinde bulunduğu gibi, Facebook’da Kibele Dergi adında hem grubu, hem de sayfası yer almaktadır.

Dergimizin içeriğinde gönüllü kadın ve erkeklerden gelen özgün yazıların yanı sıra, Tarihin Unuttukları, Başarıya İmza Atanlar, Ailem ve Ben, Evden Dünyaya, Mücadele Yolcuları, Aktif Kadınlar, Çalışma Yaşamında Kadın, Uzmanların Sesinden, Köşe Yazarlarının Kaleminden, Sanat Dünyasında Kadın, Engelli Kadın Gündemi, Dünyadan Kadın Gündemi, Ülkemizden Kadın Gündemi, İpek Sesleniş (Şiir), Şarkılarda Kadınlar, Konuşan Kalemler (Öykü), Yasal Haklarımızı Öğrenelim, Kadın ve Sağlık, Kadın Örgütleri, Dinleyici Yorumları gibi köşeler yazı ya da sesli söyleşi şeklinde yer almaktadır.

Yazılar Derneğimizin stüdyosu ve çeşitli stüdyolarda gönüllü okuyucular tarafından seslendirilmektedir.

DERGİMİZ;

SAHİBİ: Suha Sağlam

GENEL YAYIN YÖNETMENİ: Ahmet Şahin

SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ: Şule Sepin.

YAZI KURULU ÜYELERİ:

DENİZ ÖZYAVUZ DEĞER.

SELVET BAYRAKTAR TOKAT.

SULTAN ÇAMUR KARATAŞ.

ŞULE SEPİN.

ÜMMÜ SEYREK.

ZEYNEP YILDIRICI.

ZÜLEYHA ULUKAN.

MONTAJ: Semra ALPTEKİN.

Bu dergi Altınokta Körler Derneği Genel Merkezi tarafından yayınlanmaktadır.

Kibele Altınokta Dergisinde Yayınlanan makalelerin Sorumluluğu makale sahiplerine aittir.

WEB: www.altinokta.org.tr

altinokta.kibeledergi2009@hotmail.com

Dergimizi izlemenizi ve yazılarınızla katkı sunmanızı bekliyoruz.Altınokta'nın Sesi Dergisi

Kibele Dergisi

Genç Altınokta Dergisi

Haberler


LC Waikiki’den Dünyada Bir İlk

LC Waikiki’den Dünyada Bir İlk

LC Waikiki, Görme Engelli Bireyler İçin LCW Sense Uygulamasını Hayata Geçirdi

Detay

Geleneksel İftar Yemeği

Geleneksel İftar Yemeği

Altınokta Körler Derneği Genel Merkez İktisadi İşletmesi tarafından görme engelli üyelerimize ve ailelerine yönelik verilen geleneksel iftar yemeği.

Detay

KONFERANS SALONUMUZ ANKARALILARIN HİZMETİNDE

KONFERANS SALONUMUZ ANKARALILARIN HİZMETİNDE

Panel, seminer ve konferanslarınız için modern dekorasyonu, net ve etkili ses düzeni ile 200 kişilik konferans salonumuz uygun fiyatlarla hizmetinizdedir

Detay

GÖRME ENGELLİLER SESLİ BİLGİSAYAR KURSU

GÖRME ENGELLİLER SESLİ BİLGİSAYAR KURSU

Sesli Bilgisayar Laboratuarımızda Sesli Bilgisayar Kursu

Detay

Stüdyo

Stüdyo

Gönüllü okuyucularımız tarafından bugüne dek 1500 den fazla kitap okunmuş, bunlar kaset ve CD lere kaydedilip çoğaltılarak sesli kitap kütüphanesi oluşturulmuştur.

Detay

Altınokta Körler Derneği Kütüphanesi

Altınokta Körler Derneği Kütüphanesi

Detay