Altı Nokta Körler Derneği Logo
Altı Nokta Körler Derneği Genel Merkezi

Altınokta Körler Derneği Kütüphanesi


Altınokta Körler Derneği Kütüphanesi Fotoğrafı

Altınokta Körler kütüphanesi,1996 yılında Altınokta Körlere Hizmet Vakfı tarafından kurulan Altınokta Körler Eğitim ve Kültür Merkezinde bulunan ünitelerden biridir.Alanındaki en zengin kitaplığa sahip olan Altınokta Körler kütüphanesi , her alana ve her ilgi alanına hitap eden Kabartma ve Sesli kitap kütüphanesidir. Güncel romanlar, eğitim, şiir, sosyoloji,f elsefe, din.. vb .... gibi.

  • Altınokta Körler Kütüphanesine üye olabilmek için, 20 TL giriş ödentisini TC Ziraat Bankası Cebeci Şubesi 359 65 39 - 5001 nolu hesap numarasına veya merkezimize bizzat ödeyerek bu ödemenin belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi , 1 adet vesikalık fotoğraf ve açık adres cep ya da ev telefonu engelli raporunun fotokopisi ile kütüphane sorumlusuna başvurmak gerekmektedir 
  • Bir üye bir ay içerisinde ödünç olarak en fazla 3 cilt kabartma kitap alabilir. Kabartma kitap isteyen üyelerimizden bir defaya özgü olarak 50 ytl güvence parası alınır. Eğer üye bir alışta 1cilt kabartma kitap almayı tercih ederse 15 TL güvence parası alınır, ve kabartma kitaplar kaybedilir veya kullanılamayacak ölçüde tahrip edilirse güvence parası yanar.
  • Ayrıca kütüphane üyesi sesli olarak kitap almayı tercih ederse, dvd listesinde yer alan kitaplardan  iki ay içerisinde en fazla 1(bir) DVD sipariş edebiir. Bir ay içerisinde 1 (bir) den fazla dvd edinmek isteyen okuyucuların her bir dvd için maliyete katkı payı olarak 10 TL ödemeleri gerekmektedir.
Kitap listelerimiz 15 gün ara ile yenilenmektedir!


Kitap Listemiz

Haberler


Geçmiş Olsun Türkiye

Detay

Çelenk fotoğtrafı, üzerinde altınokta körler derneği yazıyor

33. Olağan Genel kurul Sonucu

Detay

Mutlu yıllar yazan yeni yıl kutlama fotoğrafı

Mutlu Yıllar

Yeni yılınızı içtenlikle kutlar; sağlıklı, mutlu, başarılı ve sevgi dolu bir yıl yaşamanızı dileriz.

Detay

etkiniz ab propgramı afişi

Engelli Kadınların Hak İhlalleri Raporu

Detay

Çalışma Yaşamında Engelli Kadınlar ve Mobbing Çalıştayı

1950 yılında kurulmuş olan ve 33 ilde şubesi bulunan, Altı Nokta Körler Derneği bugüne kadar başta eğitim ve istihdam olmak üzere görme engellilere yönelik birçok sosyal ve kültürel projeyi hayata geçirmiş bir sivil toplum örgütüdür.

Detay

LC Waikiki’den Dünyada Bir İlk

LC Waikiki, Görme Engelli Bireyler İçin LCW Sense Uygulamasını Hayata Geçirdi

Detay